ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU 17 XII 2023 RP

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

17 XII 2023 RP

1. Jakże blisko Święta Bożego Narodzenia. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus świętujemy radośnie i z czystym sercem. Wyrazem tego będą z pewnością wzajemne upominki, pięknie przygotowany stół, przystrojona choinka… Jednak przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Bóg wkracza w nasze życie, w historię całej ludzkości i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży.

Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej adwentowej, każdego dnia 20 minut przed Mszą Świętą. Skorzystajmy z tej możliwości i nie odkładajmy przystąpienia do Sakramentu Pokuty na ostatnią chwilę.

2. Od dzisiejszej niedzieli 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

3. Msza Święta roratnia dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17:00.

Roraty dla wszystkich parafian we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 8:00.

4. Ostatni tydzień Adwentu zakończymy w niedzielę 24 grudnia

– Wigilią Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. To także niezwykła okazja do pojednania w naszych rodzinach, domach, sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego wg świętego Łukasza o Narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy także osoby, które już od nas odeszły do wieczności. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce.

5. Uroczysta Msza Święta w noc Bożego Narodzenia, czyli Pasterka zostanie odprawiona o godz. 22:00!!!.. W ciągu dnia Msza Święta o g. 9:00, 10:30, 12:00, 17:00 .

6. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Msze św. będą odprawiane o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00.

7. W niedziele 24.XII.2023 r. Msza Święta o g.7:30, 9:00, 10:30, 12:00. Nie będzie Mszy św. o godz.17:00.

8. Opłatki i świece wigilijne możemy nabywać w niedzielę w salce katechetycznej, natomiast w dni powszednie w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego

10. KOLĘDA 2024 RP

Wizytę duszpasterską tzw. kolędę w domach naszych Parafian – którą rozpoczniemy po Świętach Bożego Narodzenia. Kapłan przyjdzie do naszych domów, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Dobrze się przygotujmy do tej wizyty, aby przeżyć ją jak najowocniej. Stół niech będzie nakryty białym obrusem, krzyż, Pismo św., świece, woda święcona..

Uczyńmy wszystko, aby atmosfera była podniosła i każdy został ubogacony.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o g. 15:30

W czasie kolędy Msza święta od poniedziałku do piątku o godz. 8:00, a w sobotę o godz.8:00 i 17:00.

Biuro parafialne w czasie Kolędy czynne bezpośrednio po Mszy o godz. 8:00..

Nawiedzimy naszych parafian mieszkających na ulicy:

1. Biedaszkowo

2. Brandta Józefa

3. Gersona Wojciech

4. Gnieźnieńska

5. Górzyskowo

6. Grobla

7. Ikara

8. Inowrocławska

9. Kossaka Juliusz

10. Ks. Skorupki Ignacego

11. Orłowskiego

12. Piękna

13. Żwirki i Wigury

Pójdziemy z domu do domu lecz na zaproszenie. Na stoliku za ławkami są wyłożone zaproszenia. Przedstawiciel rodziny, który chce zaprosić kapłana z wizytą duszpasterską powinien wziąć zaproszenie, wypełnić i do 24 grudnia 2023 r. złożyć na tacę podczas Mszy św. lub w biurze parafialnym po każdej Mszy św.

Szczegółowy plan – tygodniowy – zostanie podany w Święta Bożego Narodzenia na podstawie złożonych zaproszeń.

Przepraszamy za pewne utrudnienie i bardzo dziękujemy za zrozumienie takiej formy duszpasterstwa.

Wasi Duszpasterze