ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 24 XII 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

24 XII 2023 r.

 1. Jakże blisko Święta Bożego Narodzenia. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Bóg wkracza w nasze życie, w historię całej ludzkości i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży.
 2. Dzisiaj Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00. Nie będzie Mszy św. o godz.17:00.
 3. W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia zbiega się z IV Niedzielą Adwentu. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. To także niezwykła okazja do pojednania w naszych rodzinach, domach, sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego wg świętego Łukasza o Narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy także osoby, które już od nas odeszły do wieczności. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce.
 4. Uroczysta Msza Święta w noc Bożego Narodzenia, czyli Pasterka zostanie odprawiona o godz. 22:00.
  W ciągu dnia Msza Święta o godz. 9:00, 10:30, 12:00,17:00.
 5. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana – Msze św. będą odprawiane o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00.
 6. Opłatki i świece wigilijne możemy nabywać w niedzielę w salce katechetycznej, natomiast w dni powszednie w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej.
 7. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
 8. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego..
 10. KOLĘDA 2024 RP

Wizytę duszpasterską tzw. kolędę w domach naszych Parafian – którą rozpoczniemy po Świętach Bożego Narodzenia. Kapłan przyjdzie do naszych domów, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Dobrze się przygotujmy do tej wizyty, aby przeżyć ją jak najowocniej. Stół niech będzie nakryty białym obrusem, krzyż, Pismo św.,  świece, woda święcona..
Uczyńmy wszystko, aby atmosfera była podniosła i każdy został ubogacony.
Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o g. 15:30
W czasie kolędy Msza święta od poniedziałku do piątku  o godz. 8:00, a w sobotę o godz.8:00 i 17:00.
Biuro parafialne w czasie Kolędy czynne bezpośrednio po Mszy o godz. 8:00..

Nawiedzimy naszych parafian mieszkających na ulicy:

 1. Biedaszkowo
 2. Brandta Józefa
 3. Gersona Wojciech
 4. Gnieźnieńska
 5. Górzyskowo
 6. Grobla
 7. Ikara
 8. Inowrocławska
 9. Kossaka Juliusz
 10. Skorupki Ignacego
 11. Orłowskiego
 12. Piękna
 13. Żwirki i Wigury

Pójdziemy z domu do domu lecz na zaproszenie. Na stoliku za ławkami są wyłożone zaproszenia. Przedstawiciel rodziny, który chce zaprosić kapłana z wizytą duszpasterską powinien wziąć zaproszenie, wypełnić i do 24 grudnia 2023 r. złożyć na tacę podczas Mszy św. lub w biurze parafialnym po każdej Mszy św.

Szczegółowy plan – tygodniowy –  zostanie podany w Święta Bożego Narodzenia na podstawie złożonych zaproszeń.

Przepraszamy za pewne utrudnienie i bardzo dziękujemy za zrozumienie takiej formy duszpasterstwa.

Wasi Duszpasterze