ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13 III 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13 III 2022 r.

 1. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę.
 2. Dziś przypada także IX rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.
 3. W sobotę, 19 III 2022 r. przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W naszej świątyni Msza Święta tego dnia o godz. 8:00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.
 4. Nowenna do MBNP w środę o godz. 17:00, a Koronka do Miłosierdzi Bożego w czwartek o godz. 17:00.
  Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
  Nabożeństwo różańcowe w każdą środę o godz. 16:30.
  Modlitwy o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne w każdy wtorek i czwartek o godz. 16:00 w kaplicy.
 5. Droga Krzyżowa w piątek:
  – o g.16:30 dla dzieci i młodzieży
  – po Mszy Świętej o g. 8:00 i 17:00 dla wszystkich parafian i wiernych.
 6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g.16:15.
 7. Rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Spowiedź św. w naszym Kościele 20 min, przed każdą Mszą św.
 8. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w naszej Parafii w III Niedzielę Wielkiego Postu od 19 III –23 III 2022 r.
 9. Spotkanie z rodzicami dzieci Klasy II SP
  – Klasa II SP nr 12 w poniedziałek 4 IV 2022 r. o godz. 17:45
  – Klasa II SP nr 61 SP nr 30 , KSP w czwartek 7 IV 2022 r. godz. 17:45
 10. Spotkanie z rodzicami uczniów I Klasy szkoły ponadpodstawowej w poniedziałek14 III 2022 r. o godz. 17:45 w Kościele.
 11. Ks. Robert i grupa Apostolska Duch Pański organizuje w sobotę 2 IV 2022 r. wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej. Zbiórka przy Kościele o godz. 11:45, wyjazd o godz. 12:00, powrót o godz. 19:30 . Koszt 30 zł. Zapisy po Mszy św. w salce katechetycznej.
 12. Z większą odwagą i radykalniej otwórzmy się na wielkopostna akcję trzeźwości. Kościół wzywa do szczególnej, indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji.
 13. W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a przez nas nienaprawione. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, nawet najlżejszego, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Odpust zupełny można uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w nabożeństwie drogi krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w gorzkich żalach oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego…
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 16. Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
 17. Prosimy, aby nadal stosować się do przepisów sanitarnych i w kościele zasłaniać usta i nos lub utrzymywać dystans od innych osób.
 18. Zmarłych Parafian polećmy Miłosierdziu Bożemu …