ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 20 III 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

20 III 2022 r.

 1. To już połowa Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, społecznego i rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże Miłosierdzie. Pomagają w tym praktyki pokutne i udział w wielkopostnych nabożeństwach.
 2. Od dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Zaproszenie do udziału w rekolekcjach kieruje Chrystus do każdego z nas upominając:
  ”Cóż pomoże człowiekowi choćby cały świat zyskał, a na duszy swojej szkodę poniósł”. Weźmy w nich udział i uczyńmy wszystko, aby skorzystali z nich wszyscy nasi najbliżsi. Niech to będzie dla nas czas wewnętrznej odnowy i umocnienia wiary. O modlitewne wsparcie proszę chorych i cierpiących. W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8:00  i 17:00.
 3. Biskup Krzysztof Włodarczyk ustanowił kościoły stacyjne w naszym mieście w okresie Wielkiego Postu.. Nasz kościół jako wielkopostna stacja wyznaczony został w środę 23 III 2022 r. Ważną częścią liturgii stacyjnej jest cześć oddawana męczennikom. Naszej modlitwie towarzyszyć będą relikwie bł. biskupa Michała Kozala. W ramach wielkopostnej stacji w naszym kościele sprawowane będą Msze św., nabożeństwa, adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Program tego dnia w naszym kościele znajduje się w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Tam również umieszczony jest wykaz pozostałych kościołów stacyjnych diecezji.
 4. W czwartek 24 III 2022 r. przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym. Warto odwiedzić muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej na Podkarpaciu.
 5. W piątek 25 III 2022 r. przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.
 6. Nowenna do MBNP w środę o g.17:00, a Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o g.17:00. Nabożeństwo Różańcowe w środę o godz. 16:30.
 7. Droga Krzyżowa w piątek:
  – o godz.16:30 dla dzieci i młodzieży
  a po Mszy Świętej o godz. 8 00 i 17:00 dla wszystkich parafian i wiernych.
 8. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g.16:15.
 9. Robert i grupa Apostolska Duch Pański organizuje w sobotę 2 IV 2022 r. wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej. Zbiórka przy Kościele o godz. 11:45, wyjazd o godz. 12:00, powrót o godz. 19:30 . Koszt 30 zł. Zapisy po Mszy św. w salce katechetycznej.
 10. Karteczki do Spowiedzi Świętej Wielkanocnej można odbierać w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej.
 11. Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
 12. Prosimy, aby nadal stosować się do przepisów sanitarnych i w kościele zasłaniać usta i nos lub utrzymywać dystans od innych osób.

  Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana  na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.