ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10 X 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10 X 2021 r.

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w całym Kościele Polskim jako „Dzień Papieski – pod hasłem „ NIE LĘKAJCIE SIĘ”. Obchody te – mają wymiar modlitewny, intelektualny i charytatywny. Ofiary składane do skarbonki za ławkami przeznaczone są na stypendia dla dzieci z ubogich rodzin, a każdy z Parafian otrzymuje pamiątkę Dnia Papieskiego.
 2. Dzisiaj przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu .
  Ofiarujmy swój czas, aby adorować Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w kaplicy adoracji , wypraszając potrzebne łaski dla Ojczyzny, Kościoła i naszej parafii.
 3. Ofiary zbierane dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczone są na cele remontowe naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.
 4. Nabożeństwo Fatimskie w środę  13 X 2021 r. o godz. 18 :00.
 5. W sobotę16 X 2021 r. będziemy wspominać 43 rocznicę wyboru Ks. Kardynała Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 6. W czwartek 14 X 2021 r. w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
 7. Trwają w naszej parafii nabożeństwa różańcowe. Poprzez tę piękną modlitwę upraszajmy Boże błogosławieństwo za przyczyną Matki Kościoła dla naszych rodzin, parafii, Ojczyzny
  i Kościoła. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, czwartek i piątek o g.16:30, natomiast dla wszystkich parafian i wiernych codziennie o g.17:30, a w sobotę i niedzielę o 16:30. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach.
 8. Zbliża się miesiąc modlitw za zmarłych. Pośród wielu starań o wystrój grobów naszych zmarłych nie zapominajmy o modlitwie i Mszy Świętej ofiarowanej w ich intencji.
  Kartki do wymienianek są wyłożone na stoliku obok gazet. Prosimy o czytelne wypełnianie wymienianek i składanie w biurze parafialnym.
 9. Można zamawiać intencje Mszalne na obecny i przyszły rok.
 10. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego …