ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

Beatyfikacja Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego – duchowe przygotowanie

PRZEDZIWNY BÓG W ŚWIĘTYCH SWOICH

Wielkimi krokami zbliżamy się do beatyfikacji Ks. Kardynała  Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia  i Matki Elżbiety Róży Czackiej, która będzie miała miejsce w niedzielę 12 września 2021 r. w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.  Zapewne wiele serc przepełnia radość, że zostaną oni zaliczeni w poczet błogosławionych.

Uroczystość beatyfikacji Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej  jest okazją do modlitwy i poznania ich charyzmatów, a także przygotowania duchowego, by ich wstawiennictwo zaowocowało otwartością na łaski i dary, jakie będziemy mogli uzyskać od dnia beatyfikacji, To ważne wydarzenie dla Kościoła w naszej Ojczyźnie zostało poprzedzone w naszej Parafii nowenną w dniach od 3 do 11 września 2021 r., podczas której rozważamy  życie i nauczanie Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Nasza Parafia została erygowana przez  Kardynała Stefana Wyszyńskiego, nadając jej ten znamienny tytuł NMP Matki Kościoła.

Plan nowenny:

3 września – Wprowadzenie w tematykę nowenny

4 września – Dom Rodzinny

5 września – Szkoła

6 września – Kapłaństwo

7 września – Biskup i Prymas

8 września – Więzienie

9 września – Jasna Góra

10 września – Śmierć i pogrzeb

11 września – Podsumowanie

Prosimy wszystkich Parafian i wiernych o włączenie się w duchowe przygotowanie do uroczystości beatyfikacyjnej, aby wyrazić wdzięczność Bogu za życie i posługę Prymasa Tysiąclecia.