ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 12 IX 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

12 IX 2021 r.

 1. PRZEDZIWNY BÓG W ŚWIĘTYCH SWOICH
  Dzisiaj przeżywamy uroczystość beatyfikacji Ks. Kardynała  Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia  i Matki Elżbiety Róży Czackiej w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie  Zapewne wiele serc przepełnia radość, że zostali oni zaliczeni w poczet błogosławionych. Uroczystość beatyfikacji Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej jest okazją do modlitwy i poznania ich charyzmatów, a także przeżycia duchowego, by ich wstawiennictwo zaowocowało otwartością na łaski i dary, jakie będziemy mogli uzyskać od dnia beatyfikacji, To ważne wydarzenie dla Kościoła w naszej Ojczyźnie zostało poprzedzone w naszej Parafii nowenną w dniach od 3 do 11 września 2021 r., podczas której rozważamy  życie i nauczanie Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Nasza Parafia została erygowana przez  Kardynała Stefana Wyszyńskiego, nadając jej ten znamienny tytuł NMP Matki Kościoła.
 2. W poniedziałek 13 IX 2021 r. na nabożeństwie fatimskim o godz. 18:00 wyrazimy wdzięczność Bogu za życie i posługę Prymasa Tysiąclecia.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.
 4. We wtorek 14 IX 2021 r. obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża św. Niech Krzyż św. przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym kim jesteśmy i dokąd zmierzamy i gdzie są nasze korzenie. Zastanówmy się nad znaczeniem Krzyża w swoim życiu.
  Droga Krzyżowa we wtorek po Mszy św. o godz. 8:00 i 17:00
 5. Wśrodę15 IX 2021 r. obchodzimy święto NMP Bolesnej. Matka Boża stojąca pod Krzyżem na Kalwarii jest wzorem trwania przy Krzyżu Chrystusa jako znaku naszego zbawienia.
 6. W piątek 17 IX 2021 r. przypada 82 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o poległych na Wschodzie.
 7. W sobotę 18.IX.2021 obchodzimy święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży, który jest nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.
  Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na imieniny św. Stanisława w sobotę  na godz. 14:00.
 8. Modlitwy do bł. Edmunda Bojanowskiego w poniedziałek o godz. 8:00 i 17:00.
 9. Nowenna do MBNP w środę o g.17:00, natomiast Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o g.17:00.
  Nabożeństwo różańcowe w każdą środę o godz. 16:30.
  Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
  Modlitwy o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne w każdy wtorek i czwartek o godz. 16:00.
  Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach, aby wyprosić tak bardzo potrzebne łaski dla nas, parafii, Ojczyzny i Kościoła.
 10. Spotkanie z rodzicami dzieci z II Klasy SP w czwartek 16 IX 2021 r. o godz. 17:45 w Kościele.
 11. Można zamawiać intencje mszalne na obecny i przyszły rok.
 12. Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego.