ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 18 VII 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

18 VII 2021 r.

 1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Niech ten czas przez nas przeżywany będzie na chwałę Boża i na nasz pożytek, dlatego pamiętajmy o uczestnictwie w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 2. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w naszej parafii 20 min. przed każdą Mszą św.
 3. W środę 21 VII 2021 r. wyrusza XVII Bydgoska Diecezjalna Pielgrzymka na Jasna Górę. Wspierajmy ich modlitwą sami pielgrzymując na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w dniach pielgrzymki w intencji pielgrzymów podczas Mszy św. o godz. 8 :00 i 17:00.
 4. W przyszłą niedzielę 25 VII 2021 r. obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów przez Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem. Był pierwszym wśród Apostołów męczennikiem Kościoła . Jego krótkie życie świadczy, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości człowieka. Również w niedzielę 25 VII 2021 r. przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji na parkingu obok kościoła odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych w niedzielę  po Mszy św. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
 5. Nowenna do MBNP w środę o g.17:00, a Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek  o g.17:00.
  Nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 16:30.
  Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie  w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
  Modlitwy o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne w każdy  wtorek i czwartek o godz. 16:30.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej , szczególnie Przewodnika Katolickiego.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.