ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA 11 VII 2021 r.  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

11 VII 2021 r.

 1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego – Niedzieli. To najważniejszy dzień tygodnia , kiedy uroczyście i we wspólnocie celebrujemy Eucharystię. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 2. We wtorek 13 VII 2021 r. nabożeństwo fatimskie o godz. 18:00.
 3. W piątek 16 VII 2021 r. w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie jest Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.
 4. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach. Poświęcenie szkaplerza na Mszy św. o godz. 8:00 i 17:00.
 5. W środę 21 VII 2021 r. rozpoczyna się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Będziemy wspierali modlitwą pielgrzymów także z naszej parafii i sami duchowo pielgrzymowali na Jasną Górę. Zapraszamy na Mszę św. w dniach pielgrzymki o godz. 8:00 i 17:00.
 6. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w naszej parafii 20 min. przed każdą Mszą Świętą.
 7. Nowenna do MBNP w środę o g.17:00, natomiast Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek 17:00.
 8. Nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 16:30.
  Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie  w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
 9. We wtorek i czwartek o godz. 16:00 modlitwy o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne.
 10. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych: szczególnie – Przewodnika Katolickiego
 11. Można zamawiać intencje Mszalne na obecny i przyszły rok.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.