ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 25 VII 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25 VII 2021 r.

 1. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.
 2. Obchodzimy dziś święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów przez Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem. Był pierwszym wśród Apostołów męczennikiem Kościoła . Jego krótkie życie świadczy, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości człowieka.
  Dziś także przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji na parkingu obok kościoła odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych w niedzielę  po Mszy św. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
 3. Zbliżający się miesiąc sierpień – jest on dla nas Polaków wspomnieniem tylu narodowych spraw, przeżyć i problemów, które jeszcze nie mogą doczekać się szczęśliwych i sprawiedliwych rozwiązań. 1 sierpnia wspominamy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pod koniec miesiąca przypominamy sobie sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim wybrzeżu. Wspominamy też „ cud nad Wisłą „ z 1920 roku. Niech sierpniowe rocznice i wielkie święta umacniają naszą wiarę i ufność w moc i potęgę miłosiernego Pana wieków. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania kogoś z nałogu pijaństwa czy narkomanii warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe – patron na trudne czasy.
 4. Nowenna do MBNP w środę o godz. 17:00, a Koronka do Miłosierdzi Bożego w czwartek o godz. 17:00.
  Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
  Modlitwy o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne w każdy wtorek i czwartek o godz. 16:00.
 5. W sobotę 31 VII 2021 r. kończy się XVII Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, L’osservatore Romano.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.