ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11 IV 2021 r.

_DSC0190

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

11 IV 2021 r.

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest Miłością. Napełnieni paschalną radością mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać Miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie Zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa św. Jana Pawła II:

„Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia.
W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście. To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego Miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami Miłosierdzia”(Łagiewniki 2002r.).
Koronka do Miłosierdzia Bożego dzisiaj po każdej Mszy św.
Dzisiaj Msza św. o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 14:00, 17:00.

Komunię św. poza Mszą św. udzielamy przy Kaplicy Adoracji o godz. 9:30, 11:00, 12:30, 14:30.

 1. Dzisiaj także rozpoczyna się 78 Tydzień Miłosierdzia.
  Doświadczamy Bożego Miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.
 2. Ofiary zbierane dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczone są na cele inwestycyjne w naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.
 3. Kościół przypomina, że nadal trwa czas spowiedzi świętej
  i Komunii Wielkanocnej.
  Karteczki do spowiedzi można odbierać w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej.
 4. W sobotę 17 IV 2021 r. będziemy przeżywać Dzień modlitw o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne z naszej diecezji i z naszej parafii. Rozpoczniemy nasze modlitewne czuwanie Mszą św. o godz. 8:00 po której nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona przez grupy apostolskie. Zakończenie nabożeństwem o godz. 16:30.
 5. Spotkanie formacyjne dla uczniów klasy I szkoły ponadpodstawowej kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w sobotę 17 IV 2021 r. o godz. 9:00 w Kościele. Obecność obowiązkowa .
 6. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.
 7. Nowenna do MBNP w środę o godz. 17:00, a Koronka do Miłosierdzi Bożego w czwartek o godz. 17:00.
  Modlitwy do bł. Edmunda Bojanowskiego w poniedziałek o godz. 8:00 i 17:00.
  Modlitwy do św. Magdaleny Zofii Barat patronki dzieci, młodzieży i rodzin we wtorek o godz. 8:00 i 17:00. Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
  Modlitwy o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne w każdy wtorek i czwartek o godz. 16:00 w kaplicy.

W związku z zagrożeniem epidemicznym i nowymi obostrzeniami od soboty 27 III 2021 r. liczba uczestników zgromadzenia w kościele  może być 1 osoba na 20 m2 czyli w naszym kościele 30 osób. W czasie Mszy św. obowiązkowo mamy założone maseczki. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.

Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
Natomiast Komunię św. poza Mszą św. udzielamy w niedziele o godz. 9:30, 11:00, 12:30 i 14:30.
Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana  na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.