ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 18 IV 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

18 IV 2021 r.

 

 1. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od więzów grzechów. Ta moc uzdalnia nas do miłowania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty. Kościół przypomina, że nadal trwa czas spowiedzi świętej i Komunii Wielkanocnej.
 2. Dzisiejsza niedziela przezywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Niech Pismo św. towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.
 3. Msza św. dzisiaj o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00.
 4. Kościół przypomina, że nadal trwa czas spowiedzi świętej i Komunii Wielkanocnej.
  Karteczki do spowiedzi można odbierać w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej.
 5. W poniedziałek 19 IV 2021 r. w Roku św. Józefa modlimy się w intencji rodzin w naszej parafii rozważając adhortacje apostolską pp Franciszka Amoris laetitia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 8:00 i 17:00.
 6. W piątek, 23 IV 2021 r. będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary.
 7. W przyszłą – czwartą niedzielę Wielkanocy – obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to Światowy Dzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 8. Nowenna do MBNP w środę o godz.17:00, natomiast Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz.17:00.
  Nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 16:30.
  Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w środę po Mszy św. o godz. 8:00
 9. Spotkanie z rodzicami uczniów klasy I szkoły ponadpodstawowej – kandydatów do Sakramentu Bierzmowania – w poniedziałek 26 IV 2021 r. o godz. 17:45. w Kościele . Prosimy o przybycie jednego z rodziców.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli

W związku z zagrożeniem epidemicznym i nowymi obostrzeniami od soboty 27 III 2021 r. liczba uczestników zgromadzenia w kościele  może być 1 osoba na 20 m2 czyli w naszym kościele 30 osób. W czasie Mszy św. obowiązkowo mamy założone maseczki. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.

Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
Natomiast Komunię św. poza Mszą św. udzielamy w niedziele o godz. 9:30, 11:00, 12:30 .
Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana  na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.