ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 5 IV 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

5 IV 2021 r.

  1. Dzisiaj drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy
    Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy, a zwłaszcza jego pierwszy dzień, ma bardzo uroczysty charakter. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie Zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszymy się i radujemy największym cudem Pana Jezusa, który powrót otwiera nam bramy Nieba.
    Msze Święte o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 14:00 i 17:00.
    Komunię św. udzielimy także poza Mszą św. przy Kaplicy Adoracji o godz. 9:30, 11:00, 12:30, 14:30.
  2. Dziś w kościołach całej Polski modlitewnie i materialnie wspieramy KUL.
  3. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Z tego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek. Radość z dokonanego zbawienia ma się przenieść również na ten grunt.
  4. Najbliższa niedziela – 11.IV.2021 r. , kończąca oktawę Wielkanocy, tzw. przewodnia lub biała, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii jest nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego.

W związku z zagrożeniem epidemicznym i nowymi obostrzeniami od soboty 27 III 2021 r. liczba uczestników zgromadzenia w kościele  może być 1 osoba na 20 m2 czyli w naszym kościele 30 osób. W czasie Mszy św. obowiązkowo mamy założone maseczki. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.

Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
Natomiast Komunię św. poza Mszą św. udzielamy w niedziele i święta o godz. 9:30, 11:00, 12:30 i 14:30.
Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana  na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.