ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU 3 I 2021 RP

Ogłoszenia świąteczne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA
PO BOŻYM NARODZENIU

3 I 2021 RP

 1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.
 2. W środę 6 stycznia 2021 r. będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli.
  Msza św. o godz.7:30, 9:00, 10:30, 12:00 , 17:00.
  Podczas każdej Mszy świętej poświęcimy kredę i kadzidło, natomiast zebrane ofiary są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
  Msza św. we wtorek 5 I 2021 r. o godz. 17:00 jest z Uroczystości Objawienia Pańskiego.
 3. Rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę. Przeżyjmy to jako akt religijny, a to spotkanie niech nas ubogaci. W tym roku nie będzie kolędy w znanej nam formie jak to było dotychczas. Jednak, aby wesprzeć  duchowo wszystkich Parafian w nadchodzącym nowym roku i w trudnym czasie – zapraszamy do świątyni przedstawicieli rodzin z poszczególnych ulic naszej parafii. Będzie Msza św. w intencji o Boże błogosławieństwo, bezpieczeństwo, potrzebne łaski i  opiekę patronki naszej Parafii NMP Matki Kościoła na cały 2021 rok, dla mieszkańców i ich rodziny zamieszkujących na danej ulicy. Po Mszy Św. spotkanie i rozmowa w świątyni oczywiście wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Program Mszy Św. z modlitwą za rodziny naszej Parafii został umieszczony na stronie internetowej naszej parafii, oraz w gablocie.
  Plan kolędy…
  4 I 2021 r.  poniedziałek   17:00
  ul. Fałata Julian
  7 I 2021 r.  – czwartek g. 17:00
  ul. Gersona  Wojciech
  8 I 2020 r. – piątek g. 17:00
  ul. Gnieźnieńska
 4. W związku z zagrożeniem epidemicznym i nowymi obostrzeniami od soboty 7 XI 2020 r. liczba uczestników zgromadzenia w kościele może być 1 osoba na 15 m2 czyli w naszym kościele 50 osób. W czasie Mszy św. obowiązkowo mamy założone maseczki. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.
 5. Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
  Natomiast Komunię św. poza Mszą św. udzielamy w niedziele o godz. 9:30, 11:00, 12:30.
  Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.