ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ CHRZTU PAŃSKIEGO 10 I 2021 RP

s3

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ CHRZTU PAŃSKIEGO

10 I 2021 RP

 

 1. Wspominając dzisiaj Chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości.
  Warto przypomnieć sobie i przemyśleć:
  – datę i parafię chrztu
  – sprawę nadawania imion chrześcijańskich na chrzcie świętym
  – właściwego wyboru rodziców chrzestnych, którzy powinni być świadkami wiary Kościoła.
  Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.
 2. We wtorek 12 I 2021 r. przypada V rocznica śmierci Ks. Kanonika Andrzeja Rosy. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie. Msza św. o godz. 8:00
 3. Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych parafian, którzy nie doczekali się kolędy odbędzie się w niedzielę 17 stycznia 2021 roku o g.14:00. Zapraszamy na Mszę Świętą rodziny, krewnych, przyjaciół, znajomych naszych zmarłych.
 4. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Przeżyjmy to jako akt religijny, a to spotkanie niech nas ubogaci. W tym roku nie ma kolędy w znanej nam formie jak to było dotychczas. Jednak, aby wesprzeć duchowo wszystkich Parafian w nowym roku i w trudnym czasie – zapraszamy do świątyni przedstawicieli rodzin z poszczególnych ulic naszej parafii. Będzie Msza św. w intencji o Boże błogosławieństwo, bezpieczeństwo, potrzebne łaski i opiekę patronki naszej Parafii NMP Matki Kościoła na cały 2021 rok, dla mieszkańców i ich rodziny zamieszkujących na danej ulicy. Po Mszy Św. spotkanie i rozmowa w świątyni oczywiście wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Program Mszy Św. z modlitwą za rodziny naszej Parafii został umieszczony na stronie internetowej naszej parafii, oraz w gablocie.
  Plan kolędy…
  11 I 2021 r. – poniedziałek g. 17:00
  Gołębia  i ul. Ks. Jana Konopczyńskiego
  12 I 2021 r. – wtorek g. 17.00
  ul. Ikara  i ul. Orłowskiego
  13 I 2020 r. – środa g. 17:00
  ul. Inowrocławska
  14 I 2021 r. – czwartek g. 17:00
  ul. Jaskółcza
  15 I 2021 r. – piątek g. 17.00
  ul. Kcyńska 
 5. W związku z zagrożeniem epidemicznym i nowymi obostrzeniami od soboty 7 XI 2020 r. liczba uczestników zgromadzenia w kościele może być 1 osoba na 15 m2 czyli w naszym kościele 50 osób. W czasie Mszy św. obowiązkowo mamy założone maseczki. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.
 6. Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
  Natomiast Komunię św. poza Mszą św. udzielamy w niedziele o godz. 9:30, 11:00, 12:30.
  Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.