ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 6 XII 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

6 XII 2020 r.

 

 

 1. To już druga niedziela Adwentu. Zapytajmy się samych siebie: jak przeżywam ten święty czas? Kościół przychodzi nam z pomocą poprzez piękno i bogactwo liturgii tego okresu roku liturgicznego. Nie zmarnujmy tej szansy i okazji do osobistego zastanowienia się, do refleksji, a może do zmiany naszej życiowej drogi, wiodącej do ostatecznego spotkania z Bogiem.
  Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej adwentowej, każdego dnia 20 minut przed Mszą Świętą. Skorzystajmy z tej możliwości i nie odkładajmy przystąpienia do Sakramentu Pokuty na ostatnią chwilę.
 2. Msze Święte roratnie dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, środę i piątek o g.17:00, dla wszystkich parafian we wtorek, czwartek i sobotę o godz.8:00. Zachęcamy do licznego udziału
  w roratach i wspólnego przygotowania się na spotkanie z Nowonarodzonym.
 3. Ofiary zbierane dzisiaj do skarbonki przeznaczone są na pomoc dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie. Cegiełką na ten cel niech będą okolicznościowe kalendarze .
 4. We wtorek 8 XII 2020 r. obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. W tym dniu chwalimy Boga za to, że wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od skazy grzechu pierworodnego. Msza św. o godz. 8:00, 10:00 i 17:00.
 5. Grudzień w naszej Ojczyźnie jest miesiącem bolesnych wspomnień. 16 XII 1970 roku dokonano masakry robotników na Wybrzeżu i pacyfikacji kopalni „ Wujek „ na Śląsku. Szczególną datą w pamięci narodu i Kościoła jest 13.XII.1981 roku, kiedy wprowadzono stan wojenny. Pamiętajmy o ofiarach tamtych dni.
 6. Świece i opłatki wigilijne możemy nabywać w każdą niedzielę adwentu w salce katechetycznej. W dni powszednie możemy nabywać w biurze parafialnym po Mszy Świętej.
 7. Można zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok.
 8. Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej: Przewodnika Katolickiego…
 9. W związku z zagrożeniem epidemicznym i nowymi obostrzeniami od soboty 7 XI 2020 r. liczba uczestników zgromadzenia w kościele może być 1 osoba na 15 m2 czyli w naszym kościele 50 osób. W czasie Mszy św. obowiązkowo mamy założone maseczki. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.
 10. Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
  Natomiast Komunię św. poza Mszą św. udzielamy w niedziele o godz. 9:30, 11:00, 12:30, 14:30.
  Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.