ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU XII 2020 RP

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

13 XII 2020 RP

 1. Jakże blisko Święta Bożego Narodzenia. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus świętujemy radośnie i z czystym sercem. Wyrazem tego będą z pewnością wzajemne upominki, pięknie przygotowany stół, przystrojona choinka… Jednak przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Bóg wkracza w nasze życie, w historię całej ludzkości i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży.
  Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej adwentowej, każdego dnia 20 minut przed Mszą Świętą. Skorzystajmy z tej możliwości i nie odkładajmy przystąpienia do Sakramentu Pokuty na ostatnią chwilę.
 2. „Ojcowskim sercem „ – „Patris corde” „– taki tytuł nosi list apostolski papieża Franciszka, opublikowany 8 XII 2020 r. z okazji 150. ” rocznicy ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła powszechnego. Ojciec Święty ogłosił Rok św. Józefa począwszy od 8 XII 2020 r. do 8 XII 2021 roku. Papież Franciszek wskazuje, że wszyscy mogą znaleźć w św. Józefie „orędownika, pomocnika i przewodnika w chwilach trudnych”, który „przypomina nam, że ci wszyscy, którzy są pozornie ukryci lub na «drugiej linii», mają wyjątkowy czynny udział w historii zbawienia”.
 3. Z Rokiem św. Józefa Stolica Apostolska udziela Odpustu wiernym, którzy odmówią jakąkolwiek modlitwę prawnie zatwierdzoną lub spełnią innym akt pobożności ku czci św. Józefa, szczególnie przy okazji świąt jemu dedykowanych, a więc 19 marca i 1 maja, a także w Święto św. Rodziny, w Niedzielę św. Józefa (według tradycji bizantyńskiej), 19 dnia każdego miesiąca oraz w każdą środę, czyli w dzień szczególnie poświęcony św. Józefowi w tradycji łacińskiej.
 4. Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
 5. . W poniedziałek 14 XII 2020 r. przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła, jednego z największych mistyków. Jest on Patronem Ordynariusza naszej Diecezji Bydgoskiej – Księdza Biskupa Jana Tyrawy. W tym dniu imieniny obchodzi także Ks. Kanonik Alfred Lugiert. W dniu imienin Księdza Biskupa i Ks. Kanonika Alfreda ofiarujmy swoją modlitwę wypraszając potrzebne łaski w pasterskiej posłudze w naszej diecezji.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom i wiernym za złożone ofiary na pomoc dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie.
 7. Msza Święta roratnia dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17:00.
  Roraty dla wszystkich parafian we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 8:00.
 8. Opłatki możemy nabywać w niedzielę w salce katechetycznej, natomiast w dni powszednie w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego…