ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 29 XI 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

29 XI 2020 r.

 1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.
  Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
 2. Msze Święte roratnie dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, środę i piątek o g.17:00, natomiast dla wszystkich parafian
  we wtorek, czwartek i sobotę o g.8:00. Niech udział w roratach będzie okazją do głębszego przeżywania tego świętego czasu.
 3. W przyszłą niedzielę 6.XII.2020 r. przypada liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja patrona bezpiecznego podążania ku Bogu , dobroczynności, młodych małżeństw, marynarzy i ludzi podróżujących morzem. Poszerzmy nasze serca i zobaczmy dzieci, o których inni zapomnieli albo ich najbliżsi nie mogą sobie pozwolić na prezent. Radość tych dzieci niech będzie dla nas podziękowaniem.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca i I Sobota miesiąca :
  Spowiedź św.:
  w piątek o godz. 15:30 uczniowie SP
  Chorych i starszych Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00.
  Prosimy zgłaszać chorych w biurze parafialnym lub telefonicznie.
  I Sobota miesiąca – poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP.
  O godz. 7:45 godzinki  do MB, a o godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy św. spotkanie z Matkami i Ojcami Różańcowymi.
 5. W poniedziałek 30.XI.2020 obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Chrystusa.
  Św. Andrzej jest również patronem śp. Ks. Kanonika Andrzeja Rosy, dlatego w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o śp. Ks. Kanoniku.
 6. W każdą niedzielę Adwentu w salce katechetycznej po każdej Mszy Świętej możemy nabywać opłatki wigilijne, świece wigilijne. W dni powszednie możemy nabywać w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego…
 8. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej zaprasza do udziału w studium duchowości Karmelitańskiej. Zgłoszenia do 30 listopada 2020 r. Bliższe informacje na stronie internetowej bydgoskateologia.pl oraz na plakacie w gablocie. Zajęcia będą odbywać się zdalnie.
 9. W związku z zagrożeniem epidemicznym i nowymi obostrzeniami od soboty 7 XI 2020 r. liczba uczestników zgromadzenia w kościele może być 1 osoba na 15 m2 czyli w naszym kościele 50 osób. W czasie Mszy św. obowiązkowo mamy założone maseczki. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.
 10. Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
  Natomiast Komunię św. poza Mszą św. udzielamy w niedziele o godz. 9:30, 11:00, 12:30, 14:30.
  Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.