ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 22 XI 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ

CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

22 XI 2020 r.

 1. Dziś przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego. Wszystko co dobiega końca winno być naznaczone wypełnieniem i doskonałością. Wiedząc zaś, że nasze ludzkie starania, nawet pełne dobrych chęci – naznaczone są piętnem grzechu i niedoskonałości, dlatego chcemy cały rok przeżywanego chrześcijańskiego misterium ofiarować Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. „ Chrystus wczoraj i dziś, ten sam na wieki”. On jest początkiem i końcem wszystkiego!
  Kończący się rok liturgiczny powinien być dla nas okazją do rachunku sumienia, czy dobrze wykorzystaliśmy ten czas.
 2. Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
  Nowenna na do MBNP w środę o g.17:00, natomiast Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o g.17:00.
  Nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 16:30.
  Modlitwy o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne w każdy czwartek o godz. 16:30.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego.
 5. W przyszłą niedziele na salce katechetycznej możemy nabywać świece wigilijne, opłatki.
 6. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
 7. W związku z zagrożeniem epidemicznym i nowymi obostrzeniami od soboty 7 XI 2020 r. liczba uczestników zgromadzenia w kościele może być 1 osoba na 15 m2 czyli w naszym kościele 50 osób. W czasie Mszy św. obowiązkowo mamy założone maseczki. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.
 8. Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
  Natomiast Komunię św. poza Mszą św. udzielamy w niedziele o godz. 9:30, 11:00, 12:30, 14:30.
  Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.