ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15 XI 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 XI 2020 r.

 1. W listopadowe dni częściej pamiętajmy o naszych zmarłych. Nasza modlitwa, Msza św. w intencji zmarłych niech będzie wyrazem naszej wiary i wdzięczności za wszelkie dobro, jakie od nich w życiu otrzymaliśmy.
 2. Nabożeństwo za zmarłych wraz z wymieniankami od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 17:00.
 3. Na mocy Dekretu Stolicy Apostolskiej przez cały listopad można, każdego dnia, zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych- wymagany jest stan łaski uświęcającej, Komunia św. modlitwa za zmarłych, nawiedzenie pobożne cmentarza.
 4. W poniedziałek 16 XI 2020 r. oddajemy cześć Matce Bożej z Ostrej Bramy w Wilnie. Od XVI wieku króluje tam Matka Miłosierdzia. Jej Niepokalane Serce jest otwarte dla każdego, kto szuka miłości i życia. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszych rodakach mieszkających na kresach Wschodnich.
 5. W sobotę 21 XI 2020 r. wspominamy Ofiarowanie NMP. W tym dniu przypada 56 – rocznica ogłoszenia na  SWD przez pp. Pawła VI „na chwałę Matki Bożej i ku naszemu pokrzepieniu ogłaszamy Najświętszą Maryję Pannę, MATKĄ KOŚCIOŁA…”. Z okazji tej rocznicy podziękujmy Panu Bogu za tak wspaniałą patronkę naszej parafii –  NMP Matkę Kościoła.
  Po Mszy Świętej o g.8:00 i 17:00 nabożeństwo ku czci NMP Matki Kościoła.
 6. Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
 7. Modlitwy o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne w każdy we wtorek i czwartek o godz. 16:00.
 8. W przyszłą niedzielę 22 XI. 2020 r. przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku Kościelnego .
 9. W związku z zagrożeniem epidemicznym i nowymi obostrzeniami od soboty 7 XI 2020 r. liczba uczestników zgromadzenia w kościele może być 1 osoba na 15 m2 czyli w naszym kościele 50 osób. W czasie Mszy św. obowiązkowo mamy założone maseczki. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.
 10. Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
  Natomiast Komunię św. poza Mszą św. udzielamy w niedziele o godz. 9:30, 11:00, 12:30, 14:30.
  Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.
 11. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok .
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego.