ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

INFORMACJA DOTYCZĄCA I KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZEJ PARAFII

INFORMACJA DOTYCZĄCA I KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZEJ PARAFII

W związku z dokumentem dzisiaj opublikowanym na stronie naszej diecezji, gdzie czytamy nt. Uroczystości Pierwszej Komunii: „Odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Przyjmujemy zasadę, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć w parafii (w tym pierwszych spowiedzi)”. Ponadto zgodnie z wcześniejszymi decyzjami Ks. Biskupa: „Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół (po świętach Wielkanocnych), należy odwołać wszystkie I Komunie Święte do czasu ustania epidemii”.

     Jesteśmy zmuszeni odwołać Uroczystość Pierwszej Komunii w ustalonych terminach tj. 10 i 17 maja tego roku. Jest to związane z techniczną niemożnością przeprowadzenia spotkań w parafii, prób liturgicznych oraz pierwszej spowiedzi. Nie wiemy jak długo potrwają ograniczenia dotyczące ilości uczestników sprawowanego kultu – na tą chwilę jest to 30 osób. Dlatego nie chcemy ogłaszać nowego terminu uroczystości bez konsultacji z rodzicami dzieci. Wiemy, że niektóre parafie podały już terminy wrześniowe, jednak nikt nie chce nas zapewnić, że do tego czasu nie będzie już obostrzeń, a dzieci będą mogły bezpiecznie uczestniczyć we Mszy Świętej. Nie chcemy również odsuwać Pierwszej Komunii daleko w czasie, albo też przekładać jej na przyszły rok. Dlatego czekamy na pierwszy możliwy termin dla odbycia tej uroczystości. Mając na uwadze potrzebę przygotowania się z Państwa strony, zapewnimy, żeby nowy termin zachował minimalny trzy tygodniowy odstęp organizacyjny. Bierzemy również pod uwagę inne dni tygodnia, jak choćby sobotę. Dlatego w chwili, kiedy dzieci będą mogły bezpiecznie przybyć do kościoła, odbędzie się spotkanie z rodzicami, na którym wspólnie wyznaczymy nowy termin Pierwszej Komunii Świętej dla obu grup.

Sytuacja jest dynamiczna i bardzo zmienna, dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Dołożymy wszelkich starań, aby wszyscy zainteresowani byli zadowoleni ze wspólnie podjętej decyzji oraz potraktowani indywidualnie.