ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19 IV 2020 r.

_DSC0190

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

19 IV 2020 r.

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest Miłością. Napełnieni paschalną radością mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać Miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie Zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście. To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego Miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami Miłosierdzia”(Łagiewniki 2002r.).
  2. Koronka do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o g.15:00. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.
  3. Komunię św. poza Mszą św. udzielamy przy Kaplicy Adoracji o godz. 9:30, 11:00, 12:30, 14:30.
  4. Dzisiaj także rozpoczyna się 77 Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego Miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.
  5. W czwartek, 23 IV 2020 r. będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary.
  6. W tym tygodniu, w sobotę, 25 IV 2020 r. będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Wszyscy wierni proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.
  7. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. W tę przyszłą niedzielę – ostatnią w kwietniu – Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zapraszają do wspólnej modlitwy w intencjach kierowców. Zapraszają też do refleksji nad naszą chrześcijańską troską o bezpieczne poruszanie się po drogach i przestrzeganie przepisów drogowych.
  8. W związku z zagrożeniem epidemicznym i rozporządzeniem ministra zdrowia od poniedziałku 20 IV 2020 r. liczba uczestników zgromadzenia w kościele obliczana jest wg zasady 1 osoba na 15 m2 czyli w naszym kościele może uczestniczyć jednorazowo 30 osób, nie licząc posługujących. W czasie Mszy św. obowiązkowo mamy założone maseczki. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.
  9.  Transmisja z naszego kościoła od poniedziałku 20 kwietnia obejmować będzie od poniedziałku do soboty poranną Mszę Świętą o 8:00 oraz wieczorną Mszę o 17:00, po niej transmisja adoracji zakończonej o 20:30 wspólną modlitwą różańcową oraz błogosławieństwem. W niedzielę transmitować będziemy wszystkie Msze Święte.