ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

Życzenia Wielkanocne 2020

Tegoroczne przygotowanie do świąt jakże było odmienne. Rekolekcje, triduum, msze św. przeżywane były w domowym zaciszu, korzystając ze środków masowego przekazu. Staraliśmy się otwierać nasze serca i wykorzystać ten czas jako czas łaski do rozwoju duchowego, nawrócenia – przemiany, by jak Matka Boża żyć w obecności Boga, pogłębiając naszą wiarę.

Mimo niepokoju, lęku,  cierpienia, pamiętaliśmy, co mówił Jezus św. Pawłowi: „wystarczy Ci mojej łaski, moc w słabości się doskonali”. Szczęśliwy, kto nieustannie odkrywał, jak bardzo jest kochany przez Jezusa, który oddał życie za każdego z nas i Zmartwychwstał.

Życzymy głębokiego doświadczenia, jak Jezus Zmartwychwstały z wielką Miłością pochyla się nad nami, pociesza, czule przygarnia do swego Serca. Jezus czeka na naszą miłość. Niech nastąpi prawdziwe i głębokie spotkanie ze Zmartwychwstałym, który pokonał zło i śmierć, objawiając nam nieskończoną Miłość i czułość. Ogarnijmy też bezinteresowną miłością każdego bliźniego, odkrywając wspólnie Miłość Jezusa, która zawsze zwycięża.

                      Wasi Duszpasterze