ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 IV 2020 r.

wizyta-duszpasterska

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 IV 2020 r.

 1. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od więzów grzechów. Ta moc uzdalnia nas do miłowania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty. Kościół przypomina, że nadal trwa czas spowiedzi świętej i Komunii Wielkanocnej. Komunię św. poza Mszą św. udzielamy o godz. 9:30, 11:00, 12:30 i 14:30.
 2. Dzisiejsza niedziela przezywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Niech Pismo św. towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.
 3. W ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Obserwując codzienność, dostrzegamy, jak pilna jest potrzeba modlitwy o bezpieczne poruszanie się po drogach i wzajemny szacunek między kierowcami…
 4. W tym tygodniu przypada I Piątek, I Sobota miesiąca.
  Spowiedź Święta w piątek g. 15:30
  Nabożeństwo do NSPJ w piątek po Mszy Świętej o g.8:00.
  I Sobota miesiąca – poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP o g.7:50 – godzinki do MB, o g.8:00 – Msza Święta i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 5. W piątek 1 V 2020 r. rozpoczyna się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy celebrowali majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Nabożeństwo majowe: od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 17:00 ,w sobotę i niedzielę o godz. 16:30.
 6. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 17:00. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
 7. W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 8. Modlitwy do bł. Edmunda Bojanowskiego w poniedziałek po Mszy św. o godz. 8:00 i 17:00.
 9. Modlitwy do św. Magdaleny Zofii Barat – patronki dzieci, młodzieży i rodzin – we wtorek po Mszy św. o godz. 8:00 i 17:00.
 10. Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w środę po Mszy św. o godz. 8:00.
 11. W przyszłą – czwartą niedzielę Wielkanocy – obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to Światowy Dzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 12. W związku z zagrożeniem epidemicznym i rozporządzeniem ministra zdrowia od poniedziałku 20 IV 2020 r. liczba uczestników zgromadzenia w kościele może być 1 osoba na 15 m2 czyli w naszym kościele 30 osób nie licząc posługujących. W czasie Mszy św. obowiązkowo mamy założone maseczki. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.