ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31 III 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
31 III 2024 r.

1. Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy – Chrystus Zmartwychwstał! Chrystus Żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki. Ostatnie słowo należy do Niego. Ponieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie rozpacz i miłość tam, gdzie nienawiść. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana. Ponieśmy ją w świat, w naszą codzienność, aby dotarła do każdego ludzkiego serca. Niech będzie zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym w Niebie.
2. Jako ludzie wierzący składamy sobie życzenia, aby wiara w obecność Zmartwychwstałego Jezusa pośród nas przenikała nasze życie w każdym jego wymiarze, zwłaszcza społecznym
i narodowym. Ciągle jest to nam bardzo potrzebne, kiedy współczesność domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.
Dzisiaj Msza św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 17:00.
3. Z Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego związana jest oktawa tej uroczystości, a więc przez cały tydzień uobecniamy wydarzenia dnia dzisiejszego.
4. Jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Tradycyjnie tego dnia
w naszych kościołach wspieramy modlitwą i ofiarami KUL.
5. W ramach świątecznego wypoczynku, pamiętajmy także
o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego Zmartwychwstaniu.
6. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszej świątyni oraz w uroczyste obchody Triduum Paschalnego i samych Świąt składamy serdeczne Bóg zapłać.
7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
Spowiedź święta:
w piątek o g. 15.30 dla uczniów SP
Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek i sobotę od godz.9:00.
I Sobota miesiąca poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP.
o g.7:45 – Godzinki do MB
o g.8:00 – Msza Święta, a po Mszy Świętej spotkanie
z Matkami i Ojcami Różańcowymi w salce katechetycznej.
8. Spotkanie z uczniami VIII klasy SP i I klasy szkoły ponadpodstawowej – kandydatami do Sakramentu Bierzmowania – w sobotę 6 kwietnia 2024 r. o godz. 9:30 w Kościele.