ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 10 XII 2023 RP

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

10 XII 2023 RP

 

 1. To już druga niedziela Adwentu. Zapytajmy się samych siebie: jak przeżywam ten święty czas? Kościół przychodzi nam z pomocą poprzez piękno i bogactwo liturgii tego okresu roku liturgicznego. Nie zmarnujmy tej szansy i okazji do osobistego zastanowienia się, do refleksji, a może do zmiany naszej życiowej drogi, wiodącej do ostatecznego spotkania z Bogiem.
  Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej adwentowej, każdego dnia 20 minut przed Mszą Świętą. Skorzystajmy z tej możliwości i nie odkładajmy przystąpienia do Sakramentu Pokuty na ostatnią chwilę.
 2. Msze Święte roratnie dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, środę i piątek o g.17:00, dla wszystkich parafian we wtorek, czwartek i sobotę o godz.8:00. Zachęcamy do licznego udziału
  w roratach i wspólnego przygotowania się na spotkanie
  z Nowonarodzonym.
 3. W środę 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
 4. W czwartek 14 XII 2023 r. przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła, jednego z największych mistyków. Jest on Patronem Księdza Biskupa Seniora Jana Tyrawy i Ks. Kanonika Alfreda Lugierta. Pamiętajmy w tym dniu o Solenizantach w naszej modlitwie .
 5. Od niedzieli 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.
 6. Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
 7. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom i wiernym za złożone ofiary na pomoc dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie.
 8. Opłatki i świece wigilijne możemy nabywać w niedzielę w salce katechetycznej, natomiast w dni powszednie w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego