ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA 20 VIII 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 VIII 2023 r.

 

 

  1. Czas wakacyjnego odpoczynku powoli dobiega końca. Zastanówmy się nad minionym czasem. Rozpoczynając wakacje poczyniliśmy może pewne postanowienia. Co z tych postanowień udało się nam zrealizować?
  2. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmijmy dzieło abstynencji w intencji naszej Ojczyzny i wszystkich, którzy są zniewoleni przez alkohol.
  3. We wtorek 22 VIII 2023 r. w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim
  4. W sobotę 26 VIII 2023 r. Uroczystość MB Częstochowskiej. Tego dnia Polacy łączą się ze swoją Matką na Jasnej Górze. Jest ona dla nas wszystkich najlepszą z Matek. Jakże wyraźnie ta prawda staje przed nami właśnie w tym miesiącu pełnym refleksji i narodowej zadumy nad naszym życiem i naszymi dziejami. Na Mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odnowimy Śluby Jasnogórskie.
  5. Nowenna do MBNP w środę o godz. 17:00, a Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz. 17:00.
    Nabożeństwo różańcowe w każdą środę o godz. 16:30.
  6. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok .
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego…
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.