ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP 15 VIII 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

15 VIII 2023 r.

 1. Dziś w liturgii obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. „Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej”  i ze swego miejsca w Niebie wciąż jest naszą Pośredniczką, Opiekunką, Pocieszycielką, Nadzieją i Królową. Dzisiejszą uroczystość nazywamy w polskiej tradycji świętem MB Zielnej. Zazwyczaj o tej porze kończą się żniwa. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy dziś bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, a rolnicy składają u Jej stóp dożynkowe wieńce. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Poświęcone wiązanki zanieśmy do domu., niech umieszczone przy wizerunku Maryi, ciągle przypominają nam o wielkich rzeczach, jakie czyni dla nas Pan Bóg .
  Msze św. w dzisiejszą uroczystość o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00.
  Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.
 2. Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy dzisiaj także doniosłe wydarzenie w naszej narodowej historii dokładnie sprzed stu lat: tzw. cud nad Wisłą, kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. „Cud nad Wisłą” uważa się za zwrotny punkt w historii XX-wiecznej Europy, gdyż powstrzymał „czerwoną inwazję” na Zachód i pozwolił uniknąć kolejnego rozbioru Polski.
 3. Ofiary, które składamy za bukiety do skarbonki Caritasu przeznaczone są na zakup przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin i pomoc wszystkim poszkodowanym przez klęski żywiołowe.
 4. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty w naszej Parafii 20 min. przed każdą Mszą św.
 5. Nabożeństwo Fatimskie w sobotę 19 VIII 2023 r. o godz. 18:00.
 6. Można zamawiać intencje mszalne na obecny i przyszły rok.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej szczególnie przewodnika Katolickiego …
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.