ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 8 V 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

8 V 2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza i przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Pamiętajmy o tym przesłaniu  w naszych modlitwach, zwłaszcza, aby nasza wspólnota parafialna wydała nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne .
 2. W tej intencji w tym miesiącu możemy się modlić również podczas nabożeństw majowych, które są odprawiane w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy nie tylko osoby starsze, lecz również i młodsze, którym się czasem może wydawać, że nie mają na to czasu. Ale któż lepiej pomoże i doradzi, jak nie NMP, która jest kochającą Matką, mogącą wszystkie nasze troski przedstawić swojemu umiłowanemu Synowi.
 3. Dzisiaj na Mszy Świętej o g.10:00 dzieci ze Klasy III C SP nr 12  przystąpią w uroczysty sposób do I Komunii Świętej.
 4. Przez cały tydzień, tzw. ”Biały tydzień” dzieci I komunijne ze SP nr 12 będą uczestniczyły z rodzicami we Mszy Świętej i nabożeństwie majowym o g.17:00.
 5. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci I komunijnych za dar ołtarza i przejawy wszelkiego dobra dla naszej parafii.
 6. W piątek 13 V 2022 r. w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 41 rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
  Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18:00.
 7. W sobotę 14 V 2022 r. o godz. 10:00 dzieci z klasy III A i III B SP nr 61 i w niedzielę 15 V 2022 r. o g.10:00 – dzieci z klasy III SP nr 30 przystąpią do I Komunii Świętej.
  Spowiedź Święta dla dzieci :
  – Klasa III A i III B SP 61  – w czwartek  12 V 2021 r. o godz. 15:00
  – Klasa III  SP 30 – w piątek 13 V 2022 r. o godz. 15:00.
  Zachęcamy  rodziców , aby skorzystali z sakramentu pokuty w ciągu tygodnia 20 minut przed każdą Mszą Świętą. Prosimy parafian i wiernych, aby nie zajmowali miejsca w ławkach, ponieważ przeznaczone są dla rodziców dzieci przystępujących do I Komunii Świętej. W związku z tym, że całą uroczystość będzie fotografował 1 fotograf prosimy, aby nie zakłócać całej uroczystości przez kolejne osoby filmujące.
 8. Spotkanie formacyjne dla uczniów klasy I szkoły ponadpodstawowej kandydatów do Sakramentu Bierzmowania we wtorek 10 V 2022 r. o godz. 17:45 w Kościele. Obecność obowiązkowa .
 9. Trwa nadal czas Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Karteczki do spowiedzi można odbierać w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.