ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 1 V 2022 r.

wizyta-duszpasterska

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1 V 2022 r.

 1. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od więzów grzechów. Ta moc uzdalnia nas do miłowania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty. Kościół przypomina, że nadal trwa czas spowiedzi świętej i Komunii Wielkanocnej. Karteczki do spowiedzi można odbierać w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej
 2. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Niech Pismo św. towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.
 3. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:00, a w sobotę i niedzielę o godz. 16:30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 4. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.
 5. W poniedziałek 2 V 2022 r. przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
 6. We wtorek 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
  Jednocześnie przypominamy, że Msza św. w poniedziałek o godz. 17:00 jest z Uroczystości NMP Królowej Polski.
 7. W sobotę 7 V 2022 r. o godz. 10:00 dzieci z klasy III A i III B SP nr 12 i w niedzielę 8 V 2022 r. o g.10:00 – dzieci z klasy III C SP nr 12 przy ul. Kcyńskiej przystąpią do I Komunii Świętej.
  Spowiedź Święta dla dzieci :
  – Klasa III A i III B SP 12  – w czwartek  5 V 2021 r. o godz. 15:00
  – Klasa III C SP 12 – w piątek 6 V 2022 r. o godz. 15:00.
  Zachęcamy  rodziców , aby skorzystali z sakramentu pokuty w ciągu tygodnia 20 minut przed każdą Mszą Świętą. Prosimy parafian i wiernych, aby nie zajmowali miejsca w ławkach, ponieważ przeznaczone są dla rodziców dzieci przystępujących do I Komunii Świętej. W związku z tym, że całą uroczystość będzie fotografował 1 fotograf prosimy, aby nie zakłócać całej uroczystości przez kolejne osoby filmujące.
 8. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek, I Sobota miesiąca.
  Spowiedź Święta:
  w piątek g. 15:30 – uczniowie SP
  Nabożeństwo do NSPJ w piątek po Mszy Świętej o g.8:00.
  Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00.
  I Sobota miesiąca – poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP
  o g.7:50 – godzinki do MB
  o g.8:00 – Msza Święta i nabożeństwo do Niepokalanego
  Serca NMP, a po Mszy Świętej spotkanie z Matkami i Ojcami różańcowymi w salce katechetycznej.
 9. Spotkanie formacyjne dla uczniów klasy I szkoły ponadpodstawowej kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w czwartek 5 V 2022 r. o godz. 17:45 w Kościele. Obecność obowiązkowa 
 10. W przyszłą – czwartą niedzielę Wielkanocy – obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to Światowy Dzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.