ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 24 XI 2021 r.  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ

CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

24 XI 2021 r.

 1. Dziś przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego. Wszystko co dobiega końca winno być naznaczone wypełnieniem i doskonałością. Wiedząc zaś, że nasze ludzkie starania, nawet pełne dobrych chęci – naznaczone są piętnem grzechu i niedoskonałości, dlatego chcemy cały rok przeżywanego chrześcijańskiego misterium ofiarować Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. „ Chrystus wczoraj i dziś, ten sam na wieki”. On jest początkiem i końcem wszystkiego!
  Kończący się rok liturgiczny powinien być dla nas okazją do rachunku sumienia, czy dobrze wykorzystaliśmy ten czas.
 2. Odpust w parafii Chrystusa Króla na Błoniu o g.12:00.
 3. W dzisiejszą niedzielę przypada także 57 rocznica ogłoszenia na SWD przez św. pp. Pawła VI „na chwałę Matki Bożej i ku naszemu pokrzepieniu ogłaszamy Najświętszą Maryję Pannę, MATKĄ KOŚCIOŁA…”. Z okazji tej rocznicy podziękujmy Panu Bogu za tak wspaniałą patronkę naszej parafii –  NMP Matkę Kościoła.
 4. Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
  Nowenna na do MBNP i nabożeństwo różańcowe w środę o g.17:00..
  Modlitwy o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne w każdy czwartek o godz. 16:30.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego.
 7. W przyszłą niedziele na salce katechetycznej możemy nabywać świece wigilijne, opłatki.
 8. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
 9. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. W najbliższym czasie musimy wymienić nagłośnienie w naszym kościele, a także rzutnik multimedialny.
 10. Prosimy, aby nadal stosować się do przepisów sanitarnych i w kościele zasłaniać usta i nos lub utrzymywać dystans od innych osób.
 11. Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
  Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.