ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 28 XI 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

28 XI 2021 r.

 1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „ Posłani w pokoju Chrystusa”. Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
 2. Msze Święte roratnie dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, środę i piątek o g.17:00, natomiast dla wszystkich parafian
  we wtorek, czwartek i sobotę o g.8:00. Niech udział w roratach będzie okazją do głębszego przeżywania tego świętego czasu.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca i I Sobota miesiąca :
  Spowiedź św.:
  w piątek o godz. 15:30 uczniowie SP
  Chorych i starszych Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek i sobotę od godz. 9:00.
  Prosimy zgłaszać chorych w biurze parafialnym lub telefonicznie.
  I Sobota miesiąca – poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP.
  O godz. 7:45 godzinki  do MB, a o godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy św. spotkanie z Matkami i Ojcami Różańcowymi.
 4. We wtorek 30.XI.2021 obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Chrystusa.
  Św. Andrzej jest również patronem śp. Ks. Kanonika Andrzeja Rosy, dlatego w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o śp. Ks. Kanoniku.
 5. Poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:30.
 6. W każdą niedzielę Adwentu w salce katechetycznej po każdej Mszy Świętej możemy nabywać opłatki wigilijne, świece wigilijne. W dni powszednie możemy nabywać w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego…
 8. Prosimy, aby nadal stosować się do przepisów sanitarnych i w kościele zasłaniać usta i nos lub utrzymywać dystans od innych osób.
 9. Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
  Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana  na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.