ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 7 XI 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

7 XI 2021 r.

 1. Listopad to miesiąc smutnych refleksji, ale także myśli owianych nadzieją zmartwychwstania z Chrystusem. Powoli dobiega końca rok liturgiczny. Trzeba nam spoglądać wstecz i zastanawiać się nad czasem minionym, aby zobaczyć światła nadziei w przyszłości. Naszemu narodowi i naszej Ojczyźnie potrzeba dużo modlitwy i odnowy moralnej.
 2. W środę 11 XI 2021 r. przypada 103 rocznica odzyskania niepodległości. Patriotyzm jest także obowiązkiem religijnym. Jako ludzie wierzący powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby Polska, wdzięczna Bogu za wolność była wierna swym chrześcijańskim korzeniom, wierna Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi. Niech się to stanie przedmiotem naszej codziennej troski i modlitwy.
 3. W sobotę 13 XI 2021 r. o godz. 11:00 w katedrze bydgoskiej odbędzie się Ingres Ks. Bpa Krzysztofa Włodarczyka – Ordynariusz naszej Diecezji Bydgoskiej.
  Serdecznie zapraszamy  do wspólnej modlitwy w intencji naszego Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka i całej diecezji.
 4. Nabożeństwo za zmarłych wraz z wymieniankami w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17:00.
 5. W dniach od 1 – 8 listopada, każdego dnia, można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Aby zyskać odpust, należy spełnić następujące warunki:
  – stan łaski uświęcającej,
  – przyjęcie Komunii św.,
  – odmówienie modlitwy w intencji papieża,
  – nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
 6. Prosimy, aby nadal stosować się do przepisów sanitarnych i w kościele zasłaniać usta i nos lub utrzymywać dystans od innych osób.
 7. Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
  Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego.