ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 XI 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
1 XI 2021 r.

 

 1. Dziś Kościół Święty wychwala Pana Boga za świętych i błogosławionych. To ci, którzy życiem zaświadczyli, że można żyć przyzwoicie, że człowiek jest w stanie wybierać i pomnażać dobro. Każdego roku szeregi świętych powiększają się o kolejnych Bożych synów i córki, także spośród nas Polaków. Radujemy się i wierzymy, że są w Domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary.
 2. W dzisiejszą Uroczystość Msze Święte są odprawiane o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i o godz.16:00.
  Od 1 XI do 8 XI można, każdego dnia, zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych- wymagany jest stan łaski uświęcającej, Komunia św. modlitwa za zmarłych, nawiedzenie pobożne cmentarza.
 3. Jutro przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 8:00 i 17:00.
 4. Na wielu cmentarzach spoczywają nasi krewni, przyjaciele, sąsiedzi, znajomi. Nie zawsze będziemy mogli dotrzeć na te cmentarze. Na stoliku za ławkami są wystawione znicze, które możemy zapalić przy krzyżu misyjnym wraz z modlitwą za naszych zmarłych.
  Pamiętajmy o zmarłych Kapłanach , którzy udzielali nam sakramentów św. i prowadzili nas do Pana Boga.
 5. Kończymy różańcowy październik, ale nie rozstajemy się z różańcem!
  Z początkiem listopada w szczególny sposób wspominamy naszych zmarłych. Pamięć ta niech będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenia, za wszelkie dobro od nich otrzymane, ofiarujmy im dar modlitwy, właśnie tej różańcowej, a zwłaszcza dar Ofiary Eucharystycznej. Niech przyniesione kwiaty i zapalone na ich grobach znicze będą wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga.
  Kartki do wymienianek są wyłożone na stoliku obok gazet. Prosimy o czytelne wypełnianie wymienianek i składanie ich w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej.
 6. Różaniec za zmarłych wraz z wymieniankami codziennie po Mszy św. o godz. 17:00, a w sobotę o godz. 16:30.
 7. W dniach od 6 do 14 listopada przezywać będziemy, w Bydgoszczy, 40 Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem Czas to miłość ./Stefan kard. Wyszyński/
 8. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź Święta:
  w piątek o godz. 15:30 uczniowie Szkoły Podstawowej
  Nabożeństwo do NSPJ w piątek po Mszy Św. o g.8:00.
  Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek sobotę od godz. 9:00..
  I Sobota miesiąca poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP.
  o g.7:45 – śpiewamy Godzinki do MB
  o g.8:00 – Msza Święta, a po Mszy Świętej spotkanie
  z Matkami i Ojcami Różańcowymi w salce katechetycznej.
 9. Prosimy, aby nadal stosować się do przepisów sanitarnych i w kościele zasłaniać usta i nos lub utrzymywać dystans od innych osób.
  Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii. .
  Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego…