ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 17 X 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

17 X 2021 r.

 1. Składamy serdeczne podziękowanie parafianom i wiernym za modlitewne włączenie się w Dzień Papieski i za złożone ofiary na stypendia dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin.
 2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Kierujemy to przypomnienie zwłaszcza do tych, którzy w tym miesiącu może jeszcze nie wzięli do rąk różańca. Uczyńmy to i módlmy się z różańcem w dłoni przeniknięci wiarą w przemożne orędownictwo Królowej Różańca Świętego, danej naszemu narodowi „ku pomocy i obronie”.
  Nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałek, czwartek i piątek o g.16:30, dla wszystkich parafian codziennie o g.17:30, a w sobotę i niedzielę o g.16:30.
 3. W poniedziałek 18 X 2021 r. w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
 4. We wtorek19 X 2021 r. przypada liturgiczne wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, a zarazem 37 rocznica jego męczeńskiej śmierci. Nabożeństwo różańcowe oparte na rozważaniach bł. Ks. Jerzego Popiełuszki ofiarujmy w intencji Kościoła i Ojczyzny.
 5. W piątek 22 X 2021 r. przypada 43 rocznica inauguracji pontyfikatu Ojca św. Jana Pawła II, a zarazem będziemy przeżywać liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Nabożeństwo  różańcowe ofiarujmy przez wstawiennictwo św.. Jan Pawła II w intencji Kościoła, Ojczyzny i Parafii.
 6. Zbliża się miesiąc modlitw za zmarłych. Pośród wielu starań
  o wystrój grobów naszych bliskich pamiętajmy, że pomocą dla nich jest Msza Święta, modlitwa, Komunia Święta i odpusty ofiarowane w ich intencjach. Kartki do wymienianek są wyłożone na stoliku obok gazet. Prosimy o czytelne wypełnianie wymienianek i składanie ich w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego…