ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 29 VIII 2021 r.

flavico

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

29 VIII 2021 r.

 1. Wrzesień wywołuje w każdym polskim sercu wiele głębokich wzruszeń. Historycznym refleksjom, zadumie jakże często towarzyszą łzy matek, żon, wdów i sierot. Chociaż minęło 81 lat i większość z nas nie pamięta tamtego czasu to jednak w każdym z nas tkwi poczucie ogromnego długu wobec tych, którzy oddali życie za naszą wolność.
 2. Na progu nowego roku szkolnego i katechetycznego – Kościół kieruje apel do rodziców, nauczycieli i katechetów , aby uczestnictwo dzieci i młodzieży  w katechezie było  pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary  w Boga dokonuje się przez systematyczne słuchanie i rozważanie Słowa Bożego na katechezie i niedzielnej Eucharystii.
  Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego i poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom z klasy 0 i I w niedzielę 5 IX 2021 r. na Mszy św. o godz.10:30.
 3. We wtorek 31 VIII 2021 r. święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bydgoszczy. Msza św. w Katedrze o godz. 18:00.
 4. W środę 8 IX 2021 r. przypada Święto Narodzenia NMP. Odpust ku czci MB Pięknej Miłości – patronki naszej diecezji Bydgoskiej. Uroczysta Msza św. 8 IX 2021 r. o g.18:00 w Katedrze Bydgoskiej .
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
  I Czwartek – dziękujemy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa.
  Modlitwy w intencji o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 16:00.
  I Piątek – to dzień szczególnej modlitwy o Boże Miłosierdzie i wynagrodzenie za popełnione grzechy.
  Spowiedź św.
  piątek –godz. 15:30 uczniowie SP
  Nabożeństwo do NSPJ w piątek o godz. 8:00 i 17:00.
  Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek i sobotę od godz. 9:00. Chorych prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.
  I Sobota miesiąca – poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP
  o g.7:50 – godzinki do MB
  o g.8:00 – Msza Święta i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Świętej spotkanie z Matkami i Ojcami różańcowymi w salce katechetycznej.
 6. Nowenna do MBNP w środę o g.17:00, a Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o g.17:00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.
  Nabożeństwo różańcowe w każdą środę o godz. 16:30.
  Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego…
 8. Prosimy, aby nadal stosować się do przepisów sanitarnych i w kościele zasłaniać usta i nos lub utrzymywać dystans od innych osób.

PRZEDZIWNY BÓG W ŚWIĘTYCH SWOICH

Wielkimi krokami zbliżamy się do beatyfikacji Ks. Kardynała  Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia  i Matki Elżbiety Róży Czackiej, która będzie miała miejsce w niedzielę 12 września 2021 r. w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.  Zapewne wiele serc przepełnia radość, że zostaną oni zaliczeni w poczet błogosławionych.

Uroczystość beatyfikacji Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej  jest okazją do modlitwy i poznania ich charyzmatów, a także przygotowania duchowego, by ich wstawiennictwo zaowocowało otwartością na łaski i dary, jakie będziemy mogli uzyskać od dnia beatyfikacji, To ważne wydarzenie dla Kościoła w naszej Ojczyźnie zostanie poprzedzone w naszej Parafii nowenną w dniach od 3 do 11 września 2021 r., podczas której rozważać będziemy życie i nauczanie Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Nasza Parafia została erygowana przez  Kardynała Stefana Wyszyńskiego, nadając jej ten znamienny tytuł NMP Matki Kościoła.

Prosimy wszystkich Parafian i wiernych o włączenie się w duchowe przygotowanie do uroczystości beatyfikacyjnej, aby wyrazić wdzięczność Bogu za życie i posługę Prymasa Tysiąclecia