ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 22 VIII 2021 r.

PARAFIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI KOŚCIOŁA W BYDGOSZCZY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

22 VIII 2021 r.

 1. Czas wakacyjnego odpoczynku powoli dobiega końca. Zastanówmy się nad minionym czasem, czy zbliżył nas do Pana Boga i bliźniego, czy po chrześcijańsku świętowaliśmy Dzień Pański, czy nie omijaliśmy okazji do spełnienia dobra?
 2. W czwartek 26 VIII 2021 r. Uroczystość MB Częstochowskiej. Tego dnia Polacy łączą się ze swoją Matką na Jasnej Górze. Jest ona dla nas wszystkich najlepszą z Matek. Jakże wyraźnie ta prawda staje przed nami właśnie w tym miesiącu pełnym refleksji i narodowej zadumy nad naszym życiem i naszymi dziejami. Po Mszy św. o godz. 8:00 i 17:00 nabożeństwo do MB Częstochowskiej i odnowienie Ślubów Jasnogórskich.
 3. W niedzielę 29 VIII 2021 r. w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosili go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.
 4. Nowenna do MBNP w środę o godz. 17:00, Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz. 17:00.
  Nabożeństwo różańcowe w każdą środę o godz. 16:30. Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
  Modlitwy o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne we wtorek i czwartek o godz. 16:00.
 5. Można zamawiać intencje mszalne na obecny i przyszły rok.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.