ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA 31 I 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

31 I 2021 r.

 

 1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.
 2. We wtorek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – nazwane w polskiej tradycji – Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość Świata. Przyniesiona przez nas świeca i poświęcona w świątyni parafialnej ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. Po drogach wiary dobrze jest kroczyć z Chrystusową Matką.  Msza Święta o g.8:00, 10:00, 17:00.
 3. Jednocześnie od 1997 roku – 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy o nowe i gorliwe powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech też nie zabraknie z naszej strony wsparcia materialnego, albowiem ofiary zebrane 2 lutego zostaną przeznaczone na zakony kontemplacyjne.
 4. W środę 27 I 2020 r. zakończyła się wizyta duszpasterska czyli kolęda w naszym kościele . Dziękujemy wszystkim naszym parafianom , którzy wzięli udział w tych spotkaniach, we wspólnej modlitwie i budowaniu wspólnoty. Składamy podziękowania za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem, a także za każde wsparcie pomagające  naszej parafii. Bóg zapłać!!!
 5. Nowenna do MBNP w środę o godz. 17:00, a Koronka do Miłosierdzi Bożego w czwartek o godz. 17:00.
  Modlitwy do bł. Edmunda Bojanowskiego w poniedziałek o godz. 8:00 i 17:00.
  Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
  Nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 16:30.
  Modlitwy o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne w każdy wtorek i czwartek o godz. 16:00 w kaplicy.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek, I Sobota miesiąca.
  Spowiedź Święta:
  w piątek g. 15:30 – uczniowie SP
  Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00.Prosimy zgłaszać chorych w biurze parafialnym lub telefonicznie.
  I Sobota miesiąca – poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP
  o g.7:50 – godzinki do MB
  o g.8:00 – Msza Święta i nabożeństwo do Niepokalanego
  Serca NMP, a po Mszy Świętej spotkanie z Matkami i Ojcami Różańcowymi.
 7. Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
  Msza św. w dni powszednie o godz. 8:00 i 17:00, a w niedziele o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00.
  Natomiast Komunię św. poza Mszą św. udzielamy w niedziele o godz. 9:30, 11:00, 12:30.
 8. Można zamawiać intencje mszalne.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.