ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ZWYKŁA 24 I 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

24 I 2021 r.

 

 

 1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc „ ( por. J 15, 5 – 9 ). Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
 2. W poniedziałek 25 I 2021 r. przypada Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. Obchodząc to święto, prosimy Boga o łaskę, aby również nam dopomógł w nawróceniu. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary.
 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz. 17:00.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego..
 5. Ostatnio mieszkańcy Chorwacji bardzo ucierpieli z powodu silnego trzęsienia ziemi. Zbierane dzisiaj ofiary do skarbonki Caritasu przeznaczone są na pomoc mieszkańcom tego kraju.
 6. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Przeżyjmy to jako akt religijny, a to spotkanie niech nas ubogaci. W tym roku nie ma kolędy w znanej nam formie jak to było dotychczas. Jednak, aby wesprzeć duchowo wszystkich Parafian w nowym roku i w trudnym czasie – zapraszamy do świątyni przedstawicieli rodzin z poszczególnych ulic naszej parafii. Będzie Msza św. w intencji o Boże błogosławieństwo, bezpieczeństwo, potrzebne łaski i opiekę patronki naszej Parafii NMP Matki Kościoła na cały 2021 rok, dla mieszkańców i ich rodziny zamieszkujących na danej ulicy. Po Mszy Św. spotkanie i rozmowa w świątyni oczywiście wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Program Mszy Św. z modlitwą za rodziny naszej Parafii został umieszczony na stronie internetowej naszej parafii, oraz w gablocie.
  Plan kolędy.
   25 I 2021 r. – poniedziałek g. 17:00
  Potockiego
  26 I 2021 r. – wtorek g. 17:00
  ul. Żwirki i Wigury
  27 I 2021 r. – środa g. 17:00

  Zapraszamy Parafian , którzy nie mogli uczestniczyć w kolędzie w wyznaczonych terminach,
 7. W związku z zagrożeniem epidemicznym i nowymi obostrzeniami od soboty 7 XI 2020 r. liczba uczestników zgromadzenia w kościele może być 1 osoba na 15 m2 czyli w naszym kościele 50 osób. W czasie Mszy św. obowiązkowo mamy założone maseczki. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.
 8. Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
  Natomiast Komunię św. poza Mszą św. udzielamy w niedziele o godz. 9:30, 11:00, 12:30.
  Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.