ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 5 VII 2020 r.

flavico

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

5 VII 2020 r.

 

 

  1. Wakacje są okazją do pogłębienia wiary. Przez piękno Ziemi przemawia do nas Pan Bóg. Otwórzmy dla Niego nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy o codziennej modlitwie, o uczestnictwie w niedzielnej i świątecznej Mszy Św. Dbając o ciało, zadbajmy o naszego ducha!
  2. W poniedziałek 29 VI 2020 r. rozpoczął pracę duszpasterską w naszej Parafii Ks. Wikariusz Robert Szczepański. Serdecznie go witamy w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych opieki MB w posłudze kapłańskiej.
  3. Nowenna do MBNP w środę o g 17:00, a Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o g 17:00. Nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 16:30. Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
  4. W sobotę 11 VII 2020 r. wspominamy św. Benedykta, opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele i rozwoju kultury. Od św. Benedykta uczymy się codziennego ofiarowania siebie Bogu na modlitwie opartej na Słowie Bożym – Piśmie Św., oraz poprzez pracę – Ora et labora, – cierpliwie i sumienne wykonywanie obowiązków. Najbardziej znanym benedyktyńskim opactwem jest Tyniec, Mogilno, Lubiń.
  5. Bóg zapłać za ofiary, przeznaczone na bieżące utrzymanie parafii oraz na inwestycje składane podczas Mszy św., a także na konto bankowe.
  6. Zachęcany do czytania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego
  7. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.