ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 21 VI 2020 r

flavico

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

21 VI 2020 r.

  1. Trwa czerwiec-miesiąc naszej szczególnej modlitwy do NSPJ. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych odprawianych w dni powszednie po Mszy św. o g 17:00 wynagradzamy Bożemu sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże Miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.
  2. We wtorek, 23 VI 2020 r. obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  3. W środę 24 VI 2020 r. obchodzimy uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Jezusa Chrystusa. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Czy jako chrześcijanie możemy powiedzieć o sobie, że jesteśmy solą dla ziemi? Warto sobie na to pytanie w cichości serca odpowiedzieć!
  4. Dekretem Ks. Bpa Jana Tyrawy z dniem 27 VI 2020 r. kończy prace duszpasterską w naszej Parafii Ks. Michał Borowski i został wikariuszem w Parafii pw. Św. Trójcy w Bydgoszczy. Natomiast prace duszpasterską w naszej Parafii rozpocznie Ks. Wikariusz Robert Szczepański z Parafii pw. św. Trójcy w Bydgoszczy. Ks. Michałowi Borowskiemu dziękujemy za pięcioletnią posługę w naszej Parafii, za wszelki trud podjęty dla pomnożenia chwały Bożej, a także dzielenia się dobrem z innymi i budowania parafialnej wspólnoty, za ogrom pracy i poświęcenia, za okazane serce i pomoc.
  5. Można zamawiać intencje Mszalne na przyszły rok.
  6. W okresie wakacyjnym od niedzieli 21 VI 2020 r. do niedzieli 30 VIII 2020 r. nie będzie w niedziele Mszy św. o godz. 14:00.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: szczególnie Przewodnika Katolickiego…