ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 7 IV 2024 r.

_DSC0190

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
7 IV 2024 r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest Miłością. Napełnieni paschalną radością mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać Miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie Zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa św. Jana Pawła II:
„Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia.
W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście. To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego Miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami Miłosierdzia”(Łagiewniki 2002r.).
Koronka do Miłosierdzia Bożego dzisiaj po każdej Mszy św.
Dzisiaj Msza św. o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00,17:00.
Odpust w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego przy ul. Nakielskiej dzisiaj o godz.11:00.
2. Dzisiaj także rozpoczyna się 81 Tydzień Miłosierdzia.
Doświadczamy Bożego Miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.
Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.
3. W poniedziałek, 8 IV 2024 r. będziemy obchodzili przeniesioną z Wielkiego Tygodnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 8:00 i 17:00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.
4. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.
5. Nowenna do MBNP w środę o godz. 17:00, a Koronka do Miłosierdzi Bożego w czwartek o godz. 17:00.
Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
Modlitwy o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne w każdy wtorek i czwartek o godz. 16:00 w kaplicy.
6. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej Parafii.