ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA ZWYKŁA 4 II 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA ZWYKŁA

4 II 2024 r.

1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.

2. W przyszłą niedzielę 11 lutego święto NMP z Lourdes. Tego dnia w 1858 r. NMP objawiła się Bernadecie z Soubirous w Massabielskiej Grocie. Podczas 18 spotkań z Bernadetą, Maryja wzywała do modlitwy i pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień. Święto MB z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i aktywności wobec cierpiących i chorych, tych których mamy bardzo blisko siebie i tych których nie znamy. Po Mszy św. o godz. 7.30 i 9:00 modlitwa do NMP z Lourdes i udzielenie Sakramentu Chorych. W dniach od 9 do 11 lutego możemy uzyskać odpust cząstkowy, a 11 lutego odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.

Nabożeństwo różańcowe w każdą środę o 16:30. Nowenna do MBNP w środę o godz. 17:00, a Koronka do Miłosierdzi Bożego w czwartek o godz. 17:00. Modlitwy o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne w każdy wtorek i czwartek o godz. 16:00 w kaplicy. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek po Mszy św. o godz. 17:00 w kaplicy.

4. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom i wiernym za złożone ofiary w miesiącu styczniu, które zostały przeznaczone w dużej części na zakup oleju opałowego, renowacje sprzętu liturgicznego, prace ogólnoremontowe i zapłacenie bieżących rachunków.

5. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę zostaną przeznaczone na dalsze prace remontowe naszej świątyni Parafialnej.