ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28 V 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ

ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28 V 2023 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha św. W swoim codziennym życiu dawajmy świadectwo naszej wiary, bo Duch św. umacnia w nas to słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo.

2. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzicom i młodzieży, która przystąpiła do Sakrament Bierzmowania za dar ołtarza i przejawów wszelkiego dobra dla naszej parafii.

3. Nabożeństwa majowe w poniedziałek, wtorek, środę po Mszy Świętej o g.17:00.

4. W poniedziałek 29 VI 2023 r. – drugi dzień Zielonych Świąt – obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła – patronki naszej Parafii. Msze św. o godz. 8:00, a o godz. 10:00 dla chorych i starszych Parafian wraz z udzieleniem Sakramentu Chorych. Suma Odpustowa o godz.17:00, którą sprawować będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. Proboszcz Krzysztof Panasiuk z Parafii pw. NMP z Góry Karmel w Bydgoszczy.

5. W środę 31V 2023 r. przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

6. W czwartek 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Tego dnia będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

7. W czerwcu z codzienna Eucharystią przeżywać będziemy nabożeństwo do NSPJ wraz z modlitwa do św. Magdaleny Zofii Barat wielkiej czcicielki NSPJ, której relikwiarz znajduje się w naszej Parafii. Nabożeństwo czerwcowe od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 17:00.

8. W tym tygodniu obchodzimy I Czwartek , I Piątek, I Sobota miesiąca.

Spowiedź św.:

– w piątek godz. 15:30 uczniowie SP

Nabożeństwo do NSPJ w piątek po Mszy św. o godz. 8:00 i 17:00.

Chorych i starszych Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00.

I Sobota miesiąca:

– godz. 7:45 śpiewamy godzinki do MB

– godz. 8:00 Msza św., a po Mszy św. spotkanie z Matkami i Ojcami Różańcowymi.

9. W przyszłą niedzielę od godz. 13:00 – 16:30 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na parafialny Dzień Dziecka pod hasłem „ Z Bogiem Ojcem i naszą Matką” Przewidziane są liczne atrakcje , konkursy, gry…O godz. 15:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Osoby, które chciałby upiec ciasto, proszone są o zgłoszenie się po Mszy św. w biurze parafialnym.

10. Parking przy Kościele w przyszłą niedzielę będzie nieczynny cały dzień.