ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29 I 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

29 I 2023 r.

 

 1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.
 2. W czwartek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – nazwane w polskiej tradycji – Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość Świata. Przyniesiona przez nas świeca
  i poświęcona w świątyni parafialnej ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. Po drogach wiary dobrze jest kroczyć z Chrystusową Matką.
  Msza Święta o g.8:00, 10:00, 17:00.
 3. Jednocześnie od 1997 roku – 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy o nowe i gorliwe powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech też nie zabraknie z naszej strony wsparcia materialnego, albowiem ofiary zebrane 2 lutego zostaną przeznaczone na zakony kontemplacyjne.
 4. W środę 26 I 2023 r. zakończyła się wizyta duszpasterska czyli kolęda w naszym kościele . Dziękujemy wszystkim naszym parafianom , którzy wzięli udział w tych spotkaniach, we wspólnej modlitwie i budowaniu wspólnoty. Składamy podziękowania za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem, a także za każde wsparcie pomagające  naszej parafii. Bóg zapłać!!!
 5. Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich Parafian we wtorek 31 I 2023 r., o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy !!!
 6. Modlitwy do bł. Edmunda Bojanowskiego w poniedziałek o godz. 8:00.
  Modlitwy do św. Magdaleny Zofii Barat patronki dzieci, młodzieży i rodzin – której relikwiarz jest w naszej Parafii – we wtorek po Mszy św. o godz. 8:00 i 17:00.
  Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
  Nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 16:30.
  Koronka do Miłosierdzi Bożego w czwartek o godz. 17:00.
  Modlitwy o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne w każdy wtorek i czwartek o godz. 16:00 w kaplicy.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek, I Sobota miesiąca.
  Spowiedź Święta:
  w piątek g. 15:30 – uczniowie SP
  Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9:00.Prosimy zgłaszać chorych w biurze parafialnym lub telefonicznie.
  I Sobota miesiąca – poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP
  o g.7:50 – godzinki do MB
  o g.8:00 – Msza Święta i nabożeństwo do Niepokalanego
  Serca NMP, a po Mszy Świętej spotkanie z Matkami i Ojcami Różańcowymi.
 8. Poświęcenie świec dzieciom przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę 5 II 2023 r. na Mszy św. o godz. 10:30.
 9. W tym tygodniu Msz św. w poniedziałek o godz. 8:00, natomiast od wtorku do soboty o godz. 8:00 i 17:00.
 10. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00 i 17:00.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.