ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 18 XII 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

18 XII 2022 r.

 1. Jakże blisko Święta Bożego Narodzenia. W sobotę Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Bóg wkracza w nasze życie, w historię całej ludzkości i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży.
 2. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. To także niezwykła okazja do pojednania w naszych rodzinach, domach, sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego wg świętego Łukasza o Narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy także osoby, które już od nas odeszły do wieczności. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce.
  Uroczysta Msza Święta w noc Bożego Narodzenia, czyli Pasterka zostanie odprawiona o godz. 22:00 i 24:00
  W ciągu dnia Msza Święta o godz. 9:00, 10:30, 12:00,17:00.
 3. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana – Msze św. będą odprawiane o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00.
 4. Opłatki i świece wigilijne możemy nabywać w niedzielę w salce katechetycznej, natomiast w dni powszednie w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej.
 5. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
 6. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego..

KOLĘDA 2023 RP

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, pragniemy przywrócić wizytę duszpasterską tzw. kolędę w domach naszych Parafian – którą rozpoczniemy bezpośrednio po Nowym Roku

Nawiedzimy naszych parafian mieszkających na ulicy:

 1. Fałata Julian
 2. Gołębia
 3. Jaskółcza
 4. Kcyńska
 5. Krucza
 6. Konopczyńskiego Jana
 7. Łabiszyńska
 8. Pawia
 9. Potockiego
 10. Strzelecka
 11. Szubińska

Nie pójdziemy tradycyjnie z domu do domu lecz na zaproszenie. Na stoliku za ławkami są wyłożone zaproszenia. Przedstawiciel rodziny, który chce zaprosić kapłana z wizytą duszpasterską powinien wziąć zaproszenie, wypełnić i do 26 grudnia 2022 r. złożyć na tacę podczas Mszy św. lub w biurze parafialnym po każdej Mszy św.

Szczegółowy plan zostanie podany w Święta Bożego Narodzenia na podstawie złożonych zaproszeń.

Przepraszamy za pewne utrudnienie i bardzo dziękujemy za zrozumienie takiej formy duszpasterstwa.

Wasi Duszpasterze