ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 4 XII 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

4 XII 2022 r.

 1. To już druga niedziela Adwentu. Zapytajmy się samych siebie: jak przeżywam ten święty czas? Kościół przychodzi nam z pomocą poprzez piękno i bogactwo liturgii tego okresu roku liturgicznego. Nie zmarnujmy tej szansy i okazji do osobistego zastanowienia się, do refleksji, a może do zmiany naszej życiowej drogi, wiodącej do ostatecznego spotkania z Bogiem.
  Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej adwentowej, każdego dnia 20 minut przed Mszą Świętą. Skorzystajmy z tej możliwości i nie odkładajmy przystąpienia do Sakramentu Pokuty na ostatnią chwilę.
 2. Msze Święte roratnie dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, środę i piątek o g.17:00, dla wszystkich parafian we wtorek, czwartek i sobotę o godz.8:00. Zachęcamy do licznego udziału
  w roratach i wspólnego przygotowania się na spotkanie
  z Nowonarodzonym.
 3. Ofiary zbierane dzisiaj do skarbonki przeznaczone są na pomoc dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie.
 4. We wtorek 6.XII.2022 r. przypada liturgiczne wspomnienie
  św. Mikołaja
  patrona bezpiecznego podążania ku Bogu , dobroczynności, młodych małżeństw, marynarzy i ludzi podróżujących morzem. Poszerzmy nasze serca i zobaczmy dzieci, o których inni zapomnieli albo ich najbliżsi nie mogą sobie pozwolić na prezent. Radość tych dzieci niech będzie dla nas podziękowaniem.
 5. W czwartek 8 XII 2022 r. obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. W tym dniu chwalimy Boga za to, że wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od skazy grzechu pierworodnego.
  Msza św. o godz. 8:00, 10:00 i 17:00.
 6. Poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. w niedzielę 11 XII 2022 r. na Mszy św. o godz. 10:30.
 7. Grudzień w naszej Ojczyźnie jest miesiącem bolesnych wspomnień. 16 XII 1970 roku dokonano masakry robotników na Wybrzeżu i pacyfikacji kopalni „ Wujek „ na Śląsku. Szczególną datą w pamięci narodu i Kościoła jest 13.XII.1981 roku, kiedy wprowadzono stan wojenny. Pamiętajmy o ofiarach tamtych dni.
 8. Świece i opłatki wigilijne możemy nabywać w każdą niedzielę adwentu w salce katechetycznej. W dni powszednie możemy nabywać w biurze parafialnym po Mszy Świętej.
 9. Można zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok.
 10. Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej: Przewodnika Katolickiego…