ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 16 X 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

16 X 2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w całym Kościele Polskim jako „Dzień Papieski – pod hasłem „ BLASK PRAWDY ”. Obchody te – mają wymiar modlitewny, intelektualny i charytatywny.
  Ofiary składane do skarbonki za ławkami przeznaczone są na stypendia dla dzieci z ubogich rodzin, a każdy z Parafian otrzymuje pamiątkę Dnia Papieskiego.
 2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Kierujemy to przypomnienie zwłaszcza do tych, którzy w tym miesiącu może jeszcze nie wzięli do rąk różańca. Uczyńmy to i módlmy się z różańcem w dłoni przeniknięci wiarą w przemożne orędownictwo Królowej Różańca Świętego, danej naszemu narodowi „ku pomocy i obronie”.
  Nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałek, wtorek i piątek o g.16:30, dla wszystkich parafian codziennie o g.17:30, a w sobotę i niedzielę o g.16:30.
 3. We wtorek 18 X 2022 r. w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
 4. W środę 19 X 2022 r. przypada liturgiczne wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, a zarazem 38 rocznica jego męczeńskiej śmierci. Nabożeństwo różańcowe oparte na rozważaniach bł. Ks. Jerzego Popiełuszki ofiarujmy w intencji Kościoła i Ojczyzny.
 5. W sobotę 22 X 2022 r. przypada 44 rocznica inauguracji pontyfikatu Ojca św. Jana Pawła II, a zarazem będziemy przeżywać liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Nabożeństwo  różańcowe ofiarujmy przez wstawiennictwo św.. Jan Pawła II w intencji Kościoła, Ojczyzny i Parafii.
 6. Spotkanie z rodzicami dzieci klas II SP w poniedziałek 17 X 2022 r. o godz.18:00 w Kościele.
 7. Pielgrzymka Diecezjalna na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 20 X do 21 X 2022 r. Zapisy przyjmuje Ks. Tomasz w parafii Miłosierdzia Bożego przy ul. Nakielskiej.
 8. Zbliża się miesiąc modlitw za zmarłych. Pośród wielu starań o wystrój grobów naszych bliskich pamiętajmy, że pomocą dla nich jest Msza Święta, modlitwa, Komunia Święta i odpusty ofiarowane w ich intencjach. Kartki do wymienianek są wyłożone na stoliku obok gazet. Prosimy o czytelne wypełnianie wymienianek i składanie ich w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego…