ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 22 V 2022 r.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

22 V 2022 r.

 1. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od więzów grzechów. Ta moc uzdalnia nas do miłowania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty. Kościół przypomina, że nadal trwa czas spowiedzi świętej i Komunii Wielkanocnej.
  Karteczki do spowiedzi można odbierać w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej.
 2. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 17:00, natomiast w sobotę i niedziele o godz. 16:30.
 3. W miesiącu maju kapłani przeżywają swoje jubileusze kapłańskie:
  – Ks. Robert Szczepański w czwartek 26 V 2022 r. przeżywać będzie 15 rocznicę święceń kapłańskich i tego dnia wraz z kapłanami wyświęconymi 15 lat temu  będzie w naszej parafii o godz. 17:00 sprawował uroczystą Mszę św.
  – Ks. Kanonik Alfred  Lugiert  w niedzielę 29 V 2022 r. o godz. 9:00 będzie przeżywał 55 r. święceń kapłańskich
  – Ks. Kanonik Mirosław Gogolik w poniedziałek 30 V 2022 r. będzie obchodził 24 rocznicę święceń kapłańskich .
  – Ks. Michał Borowski w sobotę 28 V 2022 r. na Mszy św. o godz. 17:00 będzie obchodził 10 r. święceń kapłańskich
 4. We wtorek, 24 V 2022 r. przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
 5. W środę 25 V 2022 r. obchodzimy święto św. Magdaleny Zofii Barat – patronki dzieci, młodzieży i rodzin – której relikwiarz mamy w naszej parafii.
 6. W czwartek 26 V 2022 r. obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które powołał już do siebie.
 7. W piątek, 27 V 2022 r. rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 8. W sobotę 28 V 2022 r. wspomnienie bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, fundatora naszej Parafii.
  Pamiętajmy, że bł. Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament,
 9. W przyszłą niedzielę 29 V 2022 r. na Mszy św. o godz. 14:00 będziemy obchodzili Parafialna I rocznicę Chrztu św. Serdecznie zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych na wspólną modlitwę wypraszając u Boga przez wstawiennictwo NMP Matki Kościoła naszej Patronki potrzebne łaski dla naszych rodzin.