ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA 13 II 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

13 II 2022 r.

 1. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.
 2. W poniedziałek 14 lutego przypada święto świętego Cyryla i Metodego – apostołów Słowian i współpatronów Europy. Księgi liturgiczne i Pismo Święte przetłumaczone przez Cyryla na język słowiański, dziś nazywamy staro-cerkiewno-słowiańskim, zapisywano alfabetem greckim – głagolicą. Relikwie ich spoczywają w Kościele św. Klemensa w Rzymie. Niestrudzone i święte życie Cyryla i Metodego pokazuje jak można i powinno mądrze budować jedność Wschodu i Zachodu, mimo trudności i przeszkód, a nawet prześladowań na jakie natrafiali.
 3. Tego samego dnia – 14 lutego – obchodzimy wspomnienie świętego Walentego – kapłana rzymskiego, który poniósł w 269 roku śmierć męczeńską w obronie wiary. Jest patronem zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i zabawy, ale także do modlitwy – podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył i za bliskich, którzy nas kochają.
  Pamiętajmy o wszystkich narzeczonych z naszej parafii i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i by z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
 4. Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
  Nabożeństwo różańcowe w każdą środę o 16:30.
  Nowenna do MBNP w środę o godz. 17:00, a Koronka do Miłosierdzi Bożego w czwartek o godz. 17:00.
  Modlitwy o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne w każdy wtorek i czwartek o godz. 16:00 w kaplicy.
 5. Ofiary zbierane dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczone są na cele inwestycyjne naszej parafii
  Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.
 6. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego…